Přeskočit »
Debrujárský videospot 2
Vyhledávání
English
Français
Deutsch
Česky

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

Autor: Mgr. Petr Zapletal (zapple@email.cz) Datum vydání: 7. 5. 2003 Přečtení: 9435
Napsat komentář: Komentáře (1)












V úterý 6. května 2003 dokočila odborná komise hodnocení projektů světového finále ekologické soutěže RAFAN 2003. Přes 150 projektů bylo oceněno účastí ve finále, 24 projektů z šesti zemí obdželo ceny RAFAN 2003 za vítězné projekty a navíc bylo uděleno 6 zvláštních cen.

Oficiální výsledkové listiny budou zveřejněny v BEPPO 2/2003, které vychází 12.5.03 a jsou také rozesílány všem autorům projektů.

Rámcový přehled výsledků najdete v PODROBNOSTECH.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA
světového finále ekologické soutěže pořádané Asociací malých debrujárů České republiky ve spolupráci s Mezinárodní federací malých debrujárů (FIPD), EMBAX PRINT, DDM JUNIOR Brno, UNESCO, MŽP, MŠMT a dalšími partnery.
Partnerské země Mezinárodní federace malých debrujárů (FIPD) zapojených do soutěže Alžírsko, Belgie, Francie, Libanon, Mexiko, Německo, Rusko, Slovensko, Velká Británie
Počet projektů přihlášených do soutěže celkem: 298 Počet projektů, které postoupily do světového finále Alžírsko 3, Česká republika 183, Francie 2, Libanon 1,Německo 1, Slovensko 59 Počet finálových projektů celkem: 249


PŘEHLED ZVLÁŠTNÍCH CEN – RAFAN 2003


Cena Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy
Kostra Arnoštek, Martin Šidlovský, Marek Šidlovský ČSA 489 738 02 Frýdek Místek

Cena Ministerstva životního prostředí
Koloběh vody ve městě,Martin Barus a kolektiv Tylova 661, 295 01 Mnichovo Hradiště

Cena hejtmana Jihomoravského kraje
Hrajeme si s objemem,Kolektiv KMD Litovel,KMD při ZŠ Litovel, Jugmannova ul. 655784 01 Litovel

Cena primátora města Brna
Loutky Kolektiv 5.třídy ZŠ Brno – Štýřice, Horní 16, 639 00 Brno

Cena Českého rozhlasu
Hudební nástroje Kolektiv KMD Morašice KMD při ZŠ Morašice 569 51 Morašice u Litomyšle

Cena DDM JUNIOR Brno
Hlavolamy z plastových lahví Lucie Rešková KMD Nesovice 131, 68333 Nesovice

Putovní pohár čestného prezidenta AMD ČR doc. Milana Rojka, CSc. získává pro další období
KMD Nesovice (vedoucí Lenka Rešková)

PŘEHLED VÍTĚZNÝCH PROJEKTŮ RAFAN 2003

Alžírsko 3
3 Le phonographe- (gramofon) Bachioua AbdelhafidKlub debrujárů asociace AWPDEBBejaia AWPDEB Bejaia, Cedex 20 BP 29, Izhil OuatouzBejaia, Alžírsko
4 Collection de roches et mineraux (Sbírka hornin a minerálů) Abdoune MohamedSallh EddineAsociace Lafnar el-kseur Maison des Jeunes, Mouloud Feraoun El-kseurBejaia, Alžírsko
5 L´ horloge a eau(Vodní hodiny) Djellab SofianeKlub Ighil OuazougBejaia AWPDEB Bejaia, Cedex 20 BP 29, Izhil OuatouzBejaia, Alžírsko

Česká republika 11

1-8 Alternativní zdroje P. Kramolišová,Ondřej Kos,Vít Janírek, Mir. Zapletal, Jan Sasák, Michal Tomeš KMD při ZŠ, Videčská ul.756 61 Rožnov pod Radhoštěm
17 Baletka Martina Peková,Jana Medlíková,Lenka Leidorfová Gymnázium Vejrostova 2, 635 00 Brno
36+37 Krtek v ZooMarťan Alois Michal Buráň a kol.Josef Kaňa a kol. KMD při ZŠ Prakšice687 56 Prakšice
48 Ptačí rodinka Markéta Štěpančíková,Hana Kolářová,Andrea Vrbecká ZŠ Albertova 4062, 767 01 Kroměříž
61 Člun David Surý a kolektiv Střední odborná škola a odborné učiliště Mojmír 747, 686 06 Uherské Hradiště
74 Parní válec Jakub Horák KMD při ZŠ ,39155Chýnov, Gabrielovo nám. 16
132 Letadlo Miroslava Kodrlová,Magdalena Kodrlová KMD při ZŠ Uherský OstrohŠkolní 400, 68724 Uh. Ostroh
129 Hurvínek Pavlína Martínková KMD při ZŠ Uherský Ostroh- -"-
141 Hastrman Eliška Holmanová Příluky 10, 757 01 Valašské Meziříčí
142 Strašidýlko Koumálek Kolektiv KMD Stráž u Tachova KMD při ZŠ, 348 05 Stráž u Tachova
185 Hračičkové Kolektiv DDM Nové Město pod Smrkem KMD při DDM Nové Město pod SmrkemFrýdlatská 841436 65 Nové Město Pod Smrkem

Francie 2

1 Maquette de la Mairie d´ Acigné(Maketa radnice v Acigné) KolektivClub d´ AcignéAsociace debrujárů Bretaně-Mairie d´ Acigné35690 Acigné As. Les Petits Débrouillards Bretagne83, bd Albert 1, 35000 Rennes, FRANCE
2 Maquettes- DéchetsMaketa z odpadů DebrujářiIle de France/College Sainte Honorine, Taverny Les Petits Débrouillards Ile de France37/39 boulevard Anatole France, 93300 AubervilliersFRANCE

Libanon 1

6 La ville libanaise -vie quotidienne(Libanonské město-každodenní život) Madonna DiabKhalil TaaoumWafaa Mahfound Centre Popoulaire Libanais Haba-Akkar Liban-NordLIBANON

Německo 1

7 Laternen aus Vepackungsmaterialien (Lanpičky z obalového materiálu) Maria Kutz,Katharina Auerswald,Manuela Böck,Ulrike Möller,Florian Busch Kinder und Jugendhaus „Insel“, Meissener Landstra3e 16/18, D-01157 Dresden, BRD

Slovensko 6

12 Ekologická naučná pomocka Kolektiv 13 studentů Klub mládeže „Zelená planéta“ Nitra
29 Štyri ročné obdobia Marcela Filušová AMAVET klub Svidník
41 Obrázky a šperky Marianna Boháčiková Kristína Popročiová AMAVET klub Rimavská Sobota
43 Najkrajšia striga Lucia Aneta Macejková,Jana Karĺová,Viera Karĺová AMAVET klub Dlhé nad Cirochou
54 Postav dom Viera Karlová,Jana Karlová Snina, ul.Studentská 2046/39
58 Premeny drotárstva Marta Laskovská Budimír

PŘEHLED FINÁLOVÝCH PROJEKTŮ

12 Včelka Veronika Zavřelová KMD St. Město,Komenského 1720686 03 Staré Město 14 Loď Kolektiv 8.A KMD St. Město,Komenského 1720686 03 Staré Město 18 Kohout na kolečkách Michela DvořákováMarkéta Líčeníková Gymnázium Vejrostova 263500Brno 19 Housenka Eva KonečnáMarkéta Zedníková Gymnázium Vejrostova 263500 Brno 20 Přeměna vody na víno Petra Nováková, Jiří PastorNorbert Závodský Beethovenova 185673802 Frýdek- Místek 21 Soptící Vulkánek Michaela Veselá ZŠ Uh. Ostroh,Školní 400,687 24 Uh. Ostroh 22 Sněžítko Zuzana Suchánková KMD Dráček, Svážná 16, 60200 Brno 23 Kůň z novinového papíru Petr Davídek KMD Dráček, Veletržní 3, 60200 Brno 25 Kolekce 5 modelů"Kontejnerová víla" Kolektiv DDM Uh. Ostroh DDM Sídliště 862, 68724 Uh. Ostroh 26 Plastová svatba Kolektiv, DDM Uh. Ostroh " " 27 Žirafa budoucnosti Marek Kuchař, Martin Horenský, Pavel Ondra, KMD Prakšice ZŠ Prakšice 100, 68756 Prakšice 28 Kouzelník Lukáš Hubáček a kolektiv 29 Čert Miroslav Blaha 30 Krkonoš-loutka Petra Velecká 31 Loutka Manka Bováňová Kateřina 32 Malá čarodejnice Ivana Mikulčíková 33 Bufeťačka Lila Silvie Morášková, Monika Polášková 34 Co je horší ? Michal Buráň a kol. 35 Želva Ninga David Jurcik a kol. 38 Létající talíř Martin Boraň,Martin Machalík 39 Mužík z Marsu- Krišpín Petra Velecká a kol. 41 Elektromimoň Pavel Ondra,Martin Horenský,Marek Kuchař 42 Plazostroj Stanislav Vlk,Michal Buráň 43 Školáček M. Knotová, A.Johaníková 44 Žirafa a palma Josef Kaňa a kol. 45 Mimoň z planety Pritt Klára Dynková,Ivana Bednaříková,Lenka Vlková, 47 Vlk Michal Jánoš 51 Model hydraulického zařízení Roman Přikryl KMD při ZŠ- Zachar,Albertova 4062, 76701 Kroměříž 53 Hlavolam Kolektiv KMD Kroměříž " " 57 Domeček Martina Mahdalová,Dáša Klementová KMD při ZŠ 711, 68501 Bučovice 59 Mléčný chlapec Eva Jelínková,Kateřina Hálová,Kateřina Zouharová " " 60 Snoubenci Darina Davidová a kol. Stř. odb. škola a Stř. odb. učiliště Mojmír 747686 06 Uh. Hradiště 68 Zkoušecí stroj Radek Valášek KMD při ZŠ, 69125 VranoviceMasarykova 178 69 Elektrický zvonek Antonín Habrnál Palkovice 63,73941 Frýdek Místek 70 Vrtulník Rudolf Bokora a kol. ISŠ COP Olomoucká 61,62700 Brno 72 Betlémská jeskyně Jitka Jordáková, Lucie Straková, Phuong Thao Vu Thi KMD při ZŠ, 39155 ChýnovGabrielovo nám. 16 73 Radostná Míca Kolektiv žáků 5.A a 5.B " " 80 Ekologická minipopelnice Kolektiv.KMD Stříbrujáři G + OA Stříbro,Soběslavova 142634901 Stříbro 86 Kameny mudrců Kolektiv KMD při ZŠ Ostrožská N.V. KMD při ZŠ, Lhotská 500, 687 22 Ostrožská NováVes 88 Píšťalka Jan Pistulka KMD Logici I,Příběnická 1295/839001 Tábor 92 Loutky a talismany Kolektiv KMD, 68333 Nesovice 131 99 Vodní vážka Tomáš Reška " " 102 Kachna Michal Šereda,Klára Knobová,Dominika Zapalačová KMD při ZŠ ,Smetanova 74558301 Chotěboř 105 Skákající veverka Kolektiv KMD " " 113 Domeček Veronika Krčová,Adéla Vyvijalová ZŠ Lískovec,Lískovec 19173801 Frýdek Místek 119 Větrný mlýn Ondřej Záruba ZŠ Lískovec 320,73801 Fr.-Místek 126 Prosvícené království Iva Pšurná,Veronika Pšurná KMD při ZŠ , Školní 400687 24 Uh. Ostroh 130 Sluneční soustava Pavlína Martínková " " 131 Větrný mlýn Veronika Vyskočilová " " 134 Lampa pro chvíle pohody Martina Marenčoková Staříčská 85,73925 Sviadnov 137 Velikonoční domeček KolektivII odd. školní družiny Školní družina,ZŠ Máchovy schody č. 4, 412 01 Litoměřice 138 Láhev pro troškaře Lukáš Walter ZŠ Kneslova 28618 00 Brno 139 3 D Obrázek Václav Mecerod ZŠ Kneslova 28,61800 Brno 140 Magické karty Dragan Bogdanovič ZŠ Kneslova 28,618 00 Brno 143 Balónková ponorka Filip Res KMD při ZŠ ,Mariánské nám.68801 Uh. Brod 145 Továrna a maják Jakub Hybrant,Michal Pokorný KMD při ZŠ Školní 711,68501 Bučovice 146 Přesýpací hodiny Přesýpač pilin 147 Bludiště Markéta Andrlová 148 Váha Hana Zourková,Michaela Nevoránková 149 Větrník Šárka Hložková,Anita Tomková 150 Stojan na tužky Maroš Hovězák 151 Letadlo Jakub Jakeš 152 Raketa Jana Černohorská 153 Panna Kristýna Konečná,Jana Černohorská 154 Moje váza Stanislav Kučera 155 Hra Lukáš Janíček 156 Miliónový šperk Martin Kohoutek 157 Mlýn na vodu Marek Chelík,Martin Kuba 158 Domeček Martina Rejdová 159 Pojízdný robot Michaela Pospíšilová, Michaela Vaculčíková 160 Formule Petr Jašek 161 Barevný svět barev Lukáš Šimonák 162 Pomůcka do hodiny biologie Jana Grycová 163 Raketa - Apollo 13 Tomáš Handlíř 164 Mercedes Tomáš Valehrach 165 Hop do důlku Veronika Handlová,Hana Lokajová 166 Větrný mlýn Klára Volanková,Michaela Novozámská 167 Raketoplán Petr Lokaj,Jan Pospíšil 168 Bludiště Jana Setinková,Vendula Řezáčová 169 Mapa Dáša Balšínková 170 Přesýpací hodiny Jiří Chalupa 171 Stojan Michal Stránský 172 Robotek Martina Žampachová 173 Sklenička Jahůdka Leona Michálková 174 Házená Nikola Chalupová,Jana Berčáková 175 Raketa Veronika Blahušová,Lucie RájováKateřina Polaščinová 176 Raketa Kolektiv KMD při ZŠ Bučovice 177 Vesmírná loď JMPR Kolektiv KMD při ZŠ Bučovice 178 Raketa DIE Kolektiv KMD při ZŠ Bučovice 179 Five Stars-raketoplán Kolektiv KMD při ZŠ Bučovice 180 Raketoplán Lilije Silvie Kužílková,Markéta Macalíková 181 Jajaks 4 Kolektiv KMD při ZŠ Bučovice 182 Mateřská raketa Kolektiv KMD při ZŠ Bučovice 183 Vesmírné auto Kolektiv KMD při ZŠ Bučovice 184 Raketoš Kolektiv KMD při ZŠ Bučovice 186 Drobnosti z vlnité lepenky KolektivKMD při Gymnáziu Mikulov KMD při Gymnáziu Mikulov Komenského 7,69201 Mikulov 187 Sáčenka Kolektiv-sekunda 188 Farma Jiří Řádek 189 Hrad Klára Šrámková 190 Ekorolozoo Kolektiv-prima 191 Pepina Plastová Jana Peřinová 192 Pepa Von Krabitz Daniela Žážová 193 Doplněk královské tabule Martin Kameník 194 Hliníkové humpolecké krabičky Kolektiv-sekunda a tercie 195 Pevnost v tlaku-sedačka Martin Jurka,Ingrid Juková 196 Propadačky-nakloněné roviny Kolektiv-prima 197 Sněžítka Kolektiv - sekunda 198 Fykva Jakub Otčenášek,Markéta Řezáčová 199 Hadi Adam Vrbka 200 Tria Klára Mitošinková,Klára Šrámková 201 Hra Pišiškvoři Martin Horák 202 Lamohlavy Kolektiv -prima 203 Vrškovaná Jiří Řádek 204 Černá skřínka šedé barvy Jan Vrbka 205 Váza jako obraz Miroslav Osika 206 Adventní věnec Dominika Dočekalová 207 Šachy Klára Svobodová,Anežka Ferbyová 208 Ekoklobouk Klára Šrámková,Martin Horák 209 Váza na květinyOzdoby na zavěšení Kolektiv,KMD Petřvald KMD Petřvald , I.KřižákováBřezinská 1611,73541 Petřvald 212 Modelová kolekce společenských oděvů Kolektiv ZŠ Kroměříž KMD při ZŠ,U Sýpek 1462,76701 Kroměříž 213 Hudební nástroje Kolektiv KMD Morašice KMD, 56951 Morašice u Litomyšle

Za odbornou komisi RAFAN 2003

Doc. Milan Rojko, CSc.
Předseda odborné komise
RAFAN 2003
V Praze 7. května 2003

Rubrika: Novinky
Zdroj: AMD ČR | Stáhnout v PDF
Vyhledávání
Vyhledat článek

Kontakt

AMD ČR, z.s.
P.O. BOX 71
688 01 Uherský Brod
IČO: 46271066
Č.účtu: 154 526 144/0300
Tel.: +420 605 287 556
e-mail: nad@debrujar.cz

Více
Kalendář
<< Srpen 2020 
>>
PoÚtStČtSoNe
      12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Banner

Statistika akcí

Pozdrav debrujárům

Videospoty

Pohár vědy - Science Cup 2019

ARBOJ 2017

Mutanti a kuriozity 2016

Science box

Burza

Počítadlo návštěv

© 2020 - Mgr. Petr Zapletal
založeno na phpRS