Přeskočit »
Pozdrav debrujárům!
Vyhledávání
English
Français
Deutsch
Česky

Z Moravy do iQ parku

Autor: Mgr. Marie Šmídová (smi.mar@seznam.cz) Datum vydání: 9. 5. 2011 Přečtení: 1253
Napsat komentář: Napsat komentář

smidova11liberec1Debrujáři z klubu při gymnáziu ve Velkých Pavlovicích

uspořádali výjezd do libereckého iQ parku.

Skvělé zážitky popisují ve svém článku a posílají také bohatou fotogalerii.Liberec 2011

Ve dnech 29. – 30. 4. 2011 uskutečnil Klub debrujárů při Gymnáziu ve Velkých Pavlovicích zájezd do Babylonu v Liberci. Zájezdu se zúčastnilo 47 studentů nižšího stupně gymnázia.

Program jsme měli rozdělený do dvou dnů. V pátek odpoledne Labyrint a Lunapark a v sobotu dopoledne iQpark, oběd v Zámeckém sklepení a odpoledne Akvapark.

rukasipkaPodívejte se na naši FOTOGALERII.

 

smidova11liberec2

V Labyrintu se nám moc líbilo.

Má různá bludiště. Nejobtížnější to bylo v zrcadlovém bludišti velmi málo osvětleném a nejzajímavější v temném bludišti, ve kterém se ozývaly strašidelné zvuky.

Navíc různé příšerné zvuky jsme vydávali sami, zejména tehdy, když si na nás někdo v temném zákoutí počkal a vybafl na nás.

Dost jsme se nasmáli i v sále plném zrcadel, která nám pořádně deformovala postavy.

Po labyrintu jsme zamířili do Lunaparku, kde to bylo opět úžasné. Dováděli jsme na autíčkách, trampolíně, opičí dráze, houpačkách, skákacím hradu a dalších atrakcích.Mnozí se snažili udržet na umělém býkovi a horolezecké stěně, jiní hráli stolní fotbal. Celý suterén obsahoval videohry a různé trenažéry, které jsme také vyzkoušeli. Součástí Lunaparku jsou také stánky s občerstvením, kde bylo pro nás dostatek cukrové vaty, popcornu, ledové tříště i hamburgerů a párků v rohlíku. Nikdo se proto nedivil, že jsme zde vydrželi do pěti hodin.

Ubytováni jsme byli na ubytovně DDM Liberec v Oldřichově v Hájích. Jde o bývalou školu v přírodě s kapacitou 50 lůžek i zajištěným stravováním. Součástí ubytovny je i velká společenská místnost, kde mnozí po večeři strávili čas hraním pokeru nebo sledováním televize. Příjemná byla i večerní procházka v okolí ubytovny. Všem se nám tu líbilo a dobře spalo na horském vzduchu. Bylo o nás výborně postaráno. V sobotu po snídani jsme opět odjížděli do Babylonu.

smidova11liberec3Dopoledne jsme navštívili iQpark. Zejména jsme se těšili na nové instalace. Nejvíce legrace bylo u Van de Graafova generátoru, který může vytvořit napětí až 500 000 voltů. Našli se odvážlivci, kteří se nechali zelektrovat, až jim vstávaly vlasy na hlavě jako chmýří pampelišky.

Další velkou atrakcí bylo fakírovo lože plné ostrých hřebíků. Mnozí ho vyzkoušeli také. Zjistili, že když se tíha těla na hřebíky rozloží v co největší ploše, tak to ani moc nebolí.

Legrace byla i s mýdlovými bublinami. Interaktivní pokusy jsou rozmístněny ve čtyřech patrech, tak jsme měli co dělat, abychom toho viděli co nejvíce. Svou exkurzi do iQparku jsme zakončili u nanovláken. Vyrobili jsme si je a hlavně zjistili, na co se mohou v budoucnosti používat.

Po iQparku nás čekal oběd v Zámeckém sklepení. Celých 45 minut jsme mohli konzumovat jídla dle vlastního výběru – od polévky přes hlavní chody (různá masa, ryby a sladká jídla), saláty až k zákuskům, ovoci, zmrzlině a nápojům. Prostě hodování jak se patří. Všem moc chutnalo.

Na závěr nás čekal Akvapark. Tam jsme tři hodiny dováděli na tobogánech, chodili do sauny, vířivek, pořádali kohoutí zápasy nebo jen klidně proplouvali umělými jeskyněmi a náhony. Příjemně znaveni jsme se  před pátou hodinou vydali na cestu zpátky domů. Vedoucí si mysleli, že budeme celou cestu spát, ale to nešlo. Bylo v nás plno dojmů, pořád jsme si měli co říct. Čas jsme si krátili i vyprávěním příběhů z pořadu Věřte – Nevěřte nebo věštěním z karet. Domů jsme přijeli po půl desáté večer.

Úžasný výlet je již minulostí a těšíme se na ten další.

Na závěr chceme poděkovat panu Dufkovi z Hustopečí za bezpečnou jízdu autobusem a jemu i paní učitelce Šmídové a Vedrové za trpělivost, pochopení i to, jak se nám celou dobu věnovali.

Za účastníky zájezdu

Klára Spěváková, Iveta Brdečková, Viola Krausová, Michaela Melicharová

 

Zdroj: Mgr.Marie Šmídová,ved.klubu | Stáhnout v PDF
Vyhledávání
Vyhledat článek

Kontakt

AMD ČR, z.s.
P.O. BOX 71
688 01 Uherský Brod
IČO: 46271066
Č.účtu: 154 526 144/0300
Tel.: +420 605 287 556
e-mail: nad@debrujar.cz

Více
Kalendář
<< Září 2020 
>>
PoÚtStČtSoNe
  123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
Banner

Statistika akcí

Pozdrav debrujárům

Videospoty

Pohár vědy - Science Cup 2019

ARBOJ 2017

Mutanti a kuriozity 2016

Science box

Burza

Počítadlo návštěv

© 2020 - Mgr. Petr Zapletal
založeno na phpRS