Přeskočit »
Získejte dotaci z kraje!
Vyhledávání
English
Français
Deutsch
Česky

Tři články z Holešova

Autor: Ing. Bc. Barbora Winklerová (bara.winklerova@seznam.cz) Datum vydání: 1. 10. 2014 Přečtení: 916
Napsat komentář: Napsat komentář

winklerova14akce100Nový klub při SVČ v Holešově
vedený Ing. Bc. Barborou Winklerovou
se odvážně pustil do debrujárské zábavy s vědou.
Hned po registraci posílají informace svých třech akcích.Tři články z Holešova

Když to u holešovských debrujárů žije
winklerova14akce250a_01Debrujárská dílna se druhé zářijové úterý setkala se zájmem malých i větších návštěvníků. Tentokrát jsme „zabodovali“ několika stálicemi z naší nabídky pokusů – slizem z lepidla Herkules a boraxu, Faraónovými hady, samonafukováním balónků a megabublinami. Tyto čtyři pokusy návštěvníky natolik zaujaly, že ani nedošlo na naši debrujárskou novinku – hrátky s optickými klamy a instalaci meteorologické stanice. Na příštím dni otevřených dveří provětráme mikroskopy a bedlivě prozkoumáme všechno, co nám přijde pod ruku. Pokud budete mít chuť, opět za námi zavítejte.


Debrujáři ze Všetul jsou bronzoví
winklerova14akce250b_01Máme za sebou již páté vyhlášení nejúspěšnějších soutěžících letošního ročníku Malé energetické akademie. I tentokrát stáli debrujáři z holešovského TyMy na "bedně". V pěti kolech letošní soutěže firmy EON jsme získali tři třetí a jedno první místo. V celkovém součtu jsme skončili na skvělém třetím místě a získali tak bronzové medaile. Umístění je o to cennější, že jsme byli jednoznačně nejmladším týmem v soutěži. S výborným umístěním se váže i finanční odměna, za kterou jsme si  dovybavili naši debrujárskou laboratoř.
Třetí ročník této vědomostně-vzdělávací soutěže zaměřené na ekologii byl věnován prohřeškům v oblasti energetiky a my jsme se tak na celý školní rok stali badateli, kteří hledali dobré příklady v šetrném zacházení s energiemi. Obdržené ceny za celoroční práci jsou sice příjemné, ale daleko větším přínosem jsou informace získané při plnění úkolů. Pevně věřím, že děti nabyté znalosti skvěle využijí ve škole.

Věda jako zábava
winklerova14akce250c_02Chemické pokusy, rýžování zlata, fyzika okolo nás, laserová laboratoř, matematická kavárna, hlavolamy či různé typy robotů. Celou řadu zábavných pohledů na vědu nabídl předposlední červnový víkend Veletrh vědy a výzkumu v Olomouci. A debrujáři z Holešova byli u toho. Dva dny jsme od rána až do odpoledne předváděli návštěvníkům pokusy z naší chemické kuchyně, které díky běžně dostupným surovinám může každý vyzkoušet doma. Pravidelně rok co rok pořádá tuto největší populárně-vědeckou akci na Moravě Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého. Naši mladí technici měli jedinečnou možnost poznat prostřednictvím zábavných interaktivních experimentů, exponátů i soutěží různé pohledy na každodenní využití vědy. Ba co víc, nenásilnou formou se učili prezentovat své schopnoti před cizími lidmi.                                                                                                   


rukasipkaVíce fotografií z uvedených akcí si můžete prohlédnout
v malé FOTOGALERII.

                                                                             


Rubrika: Holešov TyMy
Zdroj: Ing.Bc.Barbora Winklerová,ved.klubu | Stáhnout v PDF
Vyhledávání
Vyhledat článek

Kontakt

AMD ČR, z.s.
P.O. BOX 71
688 01 Uherský Brod
IČO: 46271066
Č.účtu: 154 526 144/0300
Tel.: +420 605 287 556
e-mail: nad@debrujar.cz

Více
Kalendář
<< Říjen 2020 
>>
PoÚtStČtSoNe
    1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Banner

Statistika akcí

Pozdrav debrujárům

Videospoty

Pohár vědy - Science Cup 2019

ARBOJ 2017

Mutanti a kuriozity 2016

Science box

Burza

Počítadlo návštěv

© 2020 - Mgr. Petr Zapletal
založeno na phpRS