Přeskočit »
Pozdrav debrujárům!
Vyhledávání
English
Français
Deutsch
Česky

Druhý zlatý víkend aneb cesta za obhajobou

Autor: Mgr. Jiří Homola (ucitel.jiri@seznam.cz) Datum vydání: 3. 5. 2015 Přečtení: 933
Napsat komentář: Napsat komentář

homola15vybijena100_01O posledním dubnovém víkendu se vybraní sportovci klubu debrujárů při ZŠ Kladno zúčastnili druhého ročníku turnaje o Bad Brambacherský pohár ve vybíjené. Jako tradičně se tato mezinárodní sportovní událost konala v německém Netzschkau a zúčastnilo se jí 9 týmů z Německa a České republiky.Druhý zlatý víkend aneb cesta za obhajobou

rukasipkaPodívejte se na naši 
FOTOGRALERII. 

homola15vybijena250aO posledním dubnovém víkendu se vybraní sportovci z třetích a čtvrtých tříd naší školy zúčastnili druhého ročníku turnaje o Bad Brambacherský pohár ve vybíjené.
Jako tradičně se tato mezinárodní sportovní událost konala v německém Netzschkau a zúčastnilo se jí 9 týmů z Německa a České republiky.
Jedenáct našich hráčů se v pátek 24.4.2015 vydalo pod vedením trenérů Václavy Procházkové a Jiřího Homoly za obhajobou putovního poháru, který jsme v minulém roce získali po lítém třídenním boji na palubce krásné sportovní haly na okraji města.
Devět účastníků bylo rozlosováno do dvou skupin. Naše skupina A čítala pět mužstev a už po prvním pohledu na rozpis zápasů nám bylo jasné, že cesta za obhajobou nebude nikterak jednoduchá.

homola15vybijena250bVe skupině na nás čekala ZŠ Jakutská z Prahy, která se letos pasovala do role favorita hned po prvních dvou pátečních utkáních. Velice hladce totiž porážela všechny své soupeře, zatímco my jsme v pátek jednou zvítězili a jednou remizovali. Pražské mužstvo na nás čekalo až v sobotu, a to hned dvakrát, jelikož ve skupině sehrál každý s každým dva zápasy. Večer jsme se tedy posilnili grilovaným steakem a tradiční bílou klobásou a brzy ulehli do postelí, abychom načerpali síly na příští den.
Po vydatné sobotní snídani nás čekal již zmíněný nejtěžší soupeř a svou sílu ukázal hned od začátku hry. I když jsme v druhé půli desetiminutového utkání zdatně dotahovali, na vítězství jsme již nedosáhli. Následná remíza se slabším mužstvem ze ZŠ Břečťanská nám již nedávala příliš šancí skupinu vyhrát a postoupit tak rovnou do nedělního semifinále. Přestože se tým po dlouhé poradě s trenéry dal opět dohromady a stanovil si jasnou taktiku, k prvenství ve skupině nám chyběl jeden bod, i když jsme favority z Prahy v druhém vzájemném zápase vysoko přehráli.

homola15vybijena250cDíky druhému místu ve skupině jsme si ale zajistili jistou účast v nedělním čtvrtfinále a spokojeni se vydali do města Plauen, kde si naši borci užili zasloužený odpočinek při minigolfu, projížďce malou železnicí, či na dětském dopravním hřišti, kde si vyzkoušeli řízení opravdových benzínových aut, i když trochu menších, než na jaká jsou zvyklí u svých rodičů.
Následná večerní diskotéka pak rozproudila krev a dodala potřebný elán a nadšení do rozhodujícího dne.
Finálový den byl již výhradně v naší režii.

homola15vybijena250dRáno jsme se jen lehce rozcvičili a trpělivě čekali, který soupeř ze slabších týmů se probojuje do čtvrtfinále s námi. Bylo to mužstvo z Plauen, ale mnoho starostí nám nenadělalo. Mnohem těžší mělo být semifinále s vítězem skupiny B, týmem z Glachau. Jeho hráči, kteří do té doby neprohráli jediné utkání, však tvrdě narazili na kladenskou zeď. Němcům viditelně svazovala ruce tíha zodpovědnosti. Nikdo totiž (vzhledem k jejich dosavadní hladké cestě turnajem) neočekával nic jiného, než vítězství. Po zápase se objevily i pochopitelné slzičky zklamání, ale takový je sport.
Zlatým hřebem programu celého turnaje pak bylo pochopitelně finále, do něhož se probojovaly dva české týmy. My a právě ZŠ Jakutská.
homola15vybijena250eVzhledem k tomu, že malé finále o třetí místo vyhrála Montessori škola z Prahy 6, bylo již nyní jasné, že všechny tři medaile poputují do Čech. Díky vypjaté atmosféře se pořadatelé rozhodli využít pro finále dva rozhodčí z různých německých týmů, aby byla zajištěna absolutní nestrannost a nedocházelo k chybám z nepozornosti, které bohužel provázely celý turnaj, což však ve vybíjené není nic neobvyklého. Naše mužstvo však nepřipustilo žádné polemiky. Od prvního hvizdu se suverénně ujalo vedení a to si pak téměř bez „ztráty květinky“ udrželo až do úplného konce. Radost byla obrovská a pohár jsme dovezli spolu s dalšími pěknými cenami zpět.
Jsem přesvědčen, že na tři dny strávené v Německu žádný z účastníků nezapomene, a věřím, že i napřesrok opustí putovní pohár budovu naší školy jen na krátký víkend, aby se pak v rukou nového vítězného mužstva vrátil zase zpět. 
Jiří Homola

Rubrika: Kladno
Zdroj: Mgr.Jiří Homola, ved.klubu | Stáhnout v PDF
Vyhledávání
Vyhledat článek

Kontakt

AMD ČR, z.s.
P.O. BOX 71
688 01 Uherský Brod
IČO: 46271066
Č.účtu: 154 526 144/0300
Tel.: +420 605 287 556
e-mail: nad@debrujar.cz

Více
Kalendář
<< Září 2020 
>>
PoÚtStČtSoNe
  123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
Banner

Statistika akcí

Pozdrav debrujárům

Videospoty

Pohár vědy - Science Cup 2019

ARBOJ 2017

Mutanti a kuriozity 2016

Science box

Burza

Počítadlo návštěv

© 2020 - Mgr. Petr Zapletal
založeno na phpRS