Přeskočit »
Debrujárský videospot
Vyhledávání
English
Français
Deutsch
Česky

Tři dny mezi vědeckými kapacitami

Autor: Mgr. Václav Vydlák (vvydlak@email.cz) Datum vydání: 21. 12. 2016 Přečtení: 618
Napsat komentář: Napsat komentář

Ve dnech 2. až 4. listopadu 2016 se vybraní debrujáři  z KMD při Gymnáziu Havlíčkův Brod osobně setkali v prostorách jihlavského Hotelu Gustav Mahler s celou řadou uznávaných osobností současné české vědy (na fotografii s astronomem a astrofyzikem RNDr. Jiřím Grygarem, CSc. z Fyzikálního ústavu AV ČR).

 

V rámci projektu Vědci do středních škol – Intenzivní škola jsou pořádána setkání nadaných středoškolských studentů s předními vědci z mnoha různých vědních oborů. Uznávané osobnosti současné vědy jsou studentům představeny formou přednášek, besed i osobních neformálních rozhovorů.

Cílem projektu je seznámit studenty s aktuálními poznatky ze světa vědy a výzkumu v ČR, které jim mohou pomoci při výběru dalšího studia a získání přehledu o různých vědních oborech. Tento projekt významně přispívá k popularizaci české vědy.

Díky názorům zúčastněných debrujárů je možné posoudit, jak se organizátorům akce daří naplňovat stanovené cíle.

 

 

Když se ohlédnu za uplynulým třídenním pobytem v jihlavském hotelu Gustav Mahler, určitě nelituji, že jsem pozvání k jeho účasti neodmítnul. Příjemné prostředí navozovalo útulnou atmosféru. Po prvních pohledech na harmonogram všech tří dnů se zdálo, že pořadatelé nastavili doslova vražedné tempo, které běžný smrtelník nedokáže zvládnout. Opak byl pravdou. Samozřejmě, že 12 hodinový rozvrh ve škole by nikoho nepotěšil, v rámci projektu „100 vědců“ ovšem přednášeli na jednotlivá témata skutečně špičkoví odborníci a nebyl problém věnovat jim pozornost celý den. Stejně tak jako jejich šiřitelé, i samotné náměty přednášek byli šikovně zvolené, ačkoliv ne každého pochopitelně zajímá každá oblast vědy. Mimo jiné je –minimálně pro mě– důležitým faktorem každého pobytu kdekoliv strava, a ani na tu si teď nemůžu stěžovat. Skvělé jídlo v restauraci i náladě lahodící občerstvení během dne podtrhuje celkový dojem, který ve mně akce zanechala. Velký dík patří organizátorům za perfektně zvládnutý projekt.

Honza

 

Tato exkurze mi byla opravdu velkým přínosem. Dozvěděl jsem se spoustu zajímavých informací a způsob výuky skrze přednášky významných a uznávaných odborníků mi velmi vyhovoval. Kdybych měl možnost, bez váhání bych se zúčastnil znova.

Ondra

 

Účast na akci Vědci do středních škol nám přinesla mnoho zajímavých poznatků, ke kterým se v běžné výuce jen tak nedostaneme. Každá přednáška se týkala něčeho jiného, takže si každý mohl najít to své. Nás osobně nejvíce zaujaly přednášky: O umělé inteligenci, Čeština z dílny jazykové poradny a Den na oběžné dráze.

Měli jsme možnost setkat se osobně s řadou pozoruhodných osobností z oblasti vědy. Děkujeme, že jsme se této akce mohly zúčastnit.

Naty a Týna

 

 

Účast na akci Vědci do středních škol – Intenzivní škola Jihlava

Termín konání akce:   2. – 4. 11. 2016

Vedoucí výpravy: Mgr. Václav Vydlák

KMD při Gymnáziu Havlíčkův Brod

Dětí - dospělých: 8 - 1


Tři dny mezi vědeckými kapacitami

Stáhnout v PDF
Vyhledávání
Vyhledat článek

Kontakt

AMD ČR, z.s.
P.O. BOX 71
688 01 Uherský Brod
IČO: 46271066
Č.účtu: 154 526 144/0300
Tel.: +420 605 287 556
e-mail: nad@debrujar.cz

Více
Kalendář
<< Srpen 2020 
>>
PoÚtStČtSoNe
      12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Banner

Statistika akcí

Pozdrav debrujárům

Videospoty

Pohár vědy - Science Cup 2019

ARBOJ 2017

Mutanti a kuriozity 2016

Science box

Burza

Počítadlo návštěv

© 2020 - Mgr. Petr Zapletal
založeno na phpRS